ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА МВР со детали за пукање во Тетово: Од автомобил во движење било...

МВР со детали за пукање во Тетово: Од автомобил во движење било пукано во куќа

54

Доцна синоќа, по 23 часот, од автомобил во движење било пукано во семејна куќа во Тетово. Полицијата пронајде пет испукани чаури.

Случајот е пријавен во полиција, а од МВР ја потврдија веста.

„Во 22:45 часот М.Т од Тетово пријавил во СВР Тетово дека непознато лице од автомобил во движење пукало во неговата куќа во Тетово. Засега нема извештаи за повредени лица. Се преземаат мерки за расчистување на случајот“, велат од СВР Тетово.

ПретходнаДанка била фрлена на животни откако ја сомлеле?
СледнаИЈЗ: Нови 44 случаи на голема кашлица од 5 до 11 април, вкупно 443 заболени