ПОЧЕТНА СВЕТ Данка била фрлена на животни откако ја сомлеле?

Данка била фрлена на животни откако ја сомлеле?

12946

„ТВ Пинк“ објави ексклузивна информација за убиството на Данка Илиќ.

Телевизијата дознава дека телото на девојчето било сомелено и фрлено на животни.Оваа потрага веќе се претвара по потрага на делови од тело наместо на телото.

Затоа се проверува целата поширока околија на селото Злот.

Адвокатот Страхиња Миловановиќ вели дека дури и да не се најде телото има цврсти докази против сторителите.

ДНК од детето најдено во автомобилот кога ја удриле значи дека таа била кај нив. Те имаат психопатска црта.. Паднаа и на полиграф но не сакаат да кажат каде е детето и затоа цел живот ќе бидат во затвор-вели адвокатот.

Извор: ТВ Пинк

ПретходнаСлава му: Почина Дашмир Беари селекторот на македонската репрезентација до 17 години
СледнаМВР со детали за пукање во Тетово: Од автомобил во движење било пукано во куќа