ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА Ковачки: Македонија заслужува да биде горда, 3 милијарди евра за капитални инвестиции

Ковачки: Македонија заслужува да биде горда, 3 милијарди евра за капитални инвестиции

47

И Македонија и Македонска Каменица заслужуваат да бидат повторно горди.

Затоа планираме да инвестираме 3 милијарди евра во капитални инвестиции, планираме да дивестираме 250 милиони евра од централниот буџет за нашите општини, од кои 3 милиони евра ќе одат директно до Македонска Каменица и нејзините граѓани.

За да се случат овие промени, почитувани граѓани, Ве повикувам на 24 април масовно да излеземе и да го заокружиме бројот 2 за професорката Гордана Силјановска Давкова, за Македонија повторно да биде горда, рече Драган Ковачки, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ и носител на Изборна единица 3.

ПретходнаВМРО обвинува дека партиска фирма ја реконструира Универзална – СДСМ дека ДПМНЕ ја остави салата да се распаѓа
СледнаМанекенка на 16 години се омажила за 50 години постар политичар: Ден по венчавката ја унапредиле мајка ѝ