ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА Фуркан Салиу објави видео од моментот кога беше уапсен – ова никој...

Фуркан Салиу објави видео од моментот кога беше уапсен – ова никој не го знаеше

272

Како беше уапсен новинарот на ПорталХ?

Како пробаа да ги избришат материјалите и да го одземат телефонот?

Како Министерот за внатрешни работи ги оправдува постапките на полицијата?

ПретходнаВучиќ: Приштина не исполни ниту една точка од Охридскиот и од Бриселскиот договор
СледнаФОТО: Голема сообраќајка во Скопје – се судрија пет автомобили, сообраќајот во прекин, ова се деталите