ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА Тешко повредена скопјанка во автобус на ЈСП

Тешко повредена скопјанка во автобус на ЈСП

601

Вчера во 13.00 часот во Градската општа болница „Св. Наум Охридски“ во Скопје М.З.(82) од Скопје пријавила дека додека се превезувала како патник во автобус на ЈСП се здобила со тешки телесни повреди констатирани во болницата.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

ПретходнаСо априлија паднал на коловозот и удрил во столб – Тешка несреќа на “Теодосиј Гологанов”
СледнаСточарите незадоволни од откупната цена на јагнешкото