ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА МАКЕДОНИЈА: Родители на ученик телефонски и’ се заканувале на директорката на училиште...

МАКЕДОНИЈА: Родители на ученик телефонски и’ се заканувале на директорката на училиште во Карпош

206

Родители на ученик телефонски и’ се заканувале на директорката на училиште во скопската населба Карпош.

Според информациите од полицијата, закани биле упатени и кон наставничка и родител на ученичка.

По заканите таткото се обидел да влезе во училиштето, велат од МВР, според пријавеното.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

ПретходнаМилош Вучевиќ е мандатар за состав на новата Влада на Србија
СледнаИзбори во Турција: Повеќе од 60 милиони гласачи избираат локална власт