ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА Владата донесе став за ЦУК и Стојанче Ангелов – ЕВЕ што соопштија

Владата донесе став за ЦУК и Стојанче Ангелов – ЕВЕ што соопштија

265

Владата одлучи на следната седница да се донесе одлука во врска со кадровското решение во Центарот за управување со кризи, наведува владината прес служба во соопштение за одлуките од денешната 12. владина седница.

Стојанче Ангелов, претседател на Достоинство и директор на ЦУК, претходно денеска изјави дека доколку Владата и техничкиот премиер Талат Џафери го разрешат, тој без противење ќе ја прифати одлуката.

Најавата на Џафери дека ќе побара разрешување на Ангелов следуваше откако тој обелодени дека излегува од коалиција со СДСМ и најави дека за претстојните избори ќе коалицира со ВМРО-ДПМНЕ.

ПретходнаАнгелов: Џафери ми се јави но јас веќе кажав сѐ
СледнаПоради исчезнатото двегодишно девојче, во Србија за прв пат активиран системот „Најди ме“