ПОЧЕТНА СВЕТ (ВИДЕО) Почина Слаѓана Милошевиќ

(ВИДЕО) Почина Слаѓана Милошевиќ

775

На 69-годишна возраст почина пејачката Слаѓана Милошевиќ. Како што објавија српските медиуми, таа починала во Земунската болница.

Александра Слаѓана Милошевиќ е родена во Белград на 3 октомври 1955 година. Зад себе има долга и успешна кариера.

Таа важеше за икона на новиот бран од осумдесетите во Југославија.

ПретходнаДи Марија доби смртни закани: Ќе ти убиеме член на семејството
СледнаУЖАС: Малолетник избоден на Бит Пазар, напаѓачите му барале пари