ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА Кој прв, а кој седми, ждрепката во ДИК ќе го определи редоследот...

Кој прв, а кој седми, ждрепката во ДИК ќе го определи редоследот на гласачкото ливче

33

Државната изборна комисија ќе ја спроведе ждрепката за утврдување на редоследот во единствената листа на кандидати за претседател на Република Северна Македонија.

Денеска ќе се одржи и ждрепката за распределба на рекламни паноа и билборди.

На седмите претседателски избори ќе се натпреваруваат: Стево Пендаровски, Гордана Силјановска Давкова, Арбен Таравари, Бујар Османи, Максим Димитриевски, Стевчо Јакимовски и Билјана Ванковска.

ПретходнаМислевте дека зимата помина? Се излажавте! Снегот е присутен на повеќе локации – ЕВЕ КАДЕ
Следна(Видео) Русите брутално ги мачеле уапсените за масакрот, а потоа ги објавиле снимките во јавноста, пишува Би-би-си