ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА Убиство во Скопје: Со нож убиен матичен лекар

Убиство во Скопје: Со нож убиен матичен лекар

2709

Матичен лекар синоќа е убиен во скопската населба Железара, известува утрово „Скопјеинфо“ од свои извори.

На докторот му биле нанесени повеќе убоди од нож во инцидент кој вчера доцна вечерта се случил пред поликлиниката.

Информациите се сеуште непотврдени и неофицијални информации, а на местото на убиството има полиција.

Телото го пронашол неговиот син кој веднаш повикал полиција.

ПретходнаМНОГУ СИЛНО: Буквално се во околината се тресеше – Земјотрес со јачина од 6,1 степени според Рихтер во близина на брегот на Индонезија
СледнаМВР со детали за убиството на докторот од Скопје: Бил пронајден во сопственото возило со убодни рани