ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА Големо апсење и претрес во Скопје: Ова се деталите

Големо апсење и претрес во Скопје: Ова се деталите

126

На 15.03.2024 во 10.40 часот на подрачјето на Гази Баба, полициски службеници од Единицата за интервентна единица при СВР Скопје го лишиле од слобода С.С.(21) од Скопје затоа што кај него биле пронајдени и одземени 37 пакувања хероин и марихуана. Подоцна, со судска наредба, бил извршен претрес во неговиот дом, при што, исто така, биле пронајдени и одземени повеќе пакувања со хероин, марихуана, четири дигитални ваги и други предмети за кои постои сомнение дека потекнуваат од кривично дело.

Во консултација со јавен обвинител против лицето е поднесена пријава по член 215 од Кривичниот законик, а од судија на претходна постапка му е определен притвор.

ПретходнаСлободан од Скопје кој е самохран дедо низ солзи: Ќе ме избркат од работа зошто внуката не ја примат во градинка
Следна(ВИДЕО) Погледнете го инцидентот меѓу играчите на Вардар и Шкендија – двајца добија црвени картони