ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА Претрес во Скопје: Пронајдена дрога, приведена жена

Претрес во Скопје: Пронајдена дрога, приведена жена

117

При претрес во нејзиниот дом, извршен со наредба на Основен кривичен суд Скопје, била пронајдена и одземена кафеава прашкаста материја.

На 12.03.2024 во 13:10 часот во Скопје, на подрачјето на Карпош, полициски службеници од Единицата за недозволена трговија со дрога при СВР Скопје ја лишиле од слобода Н.С.(51) од Тетово, со престој во Скопје.

При претрес во нејзиниот дом, извршен со наредба на Основен кривичен суд Скопје, била пронајдена и одземена кафеава прашкаста материја.

Таа била задржана во полициска станица и по целосно документирање на случајот против неа ќе биде поднесена соодветна пријава.

ПретходнаНајмалку шест загинати во Украина во руски напади врз станбени згради
СледнаПочина академик Јордан Поп-Јорданов