ПОЧЕТНА СВЕТ Најмалку шест загинати во Украина во руски напади врз станбени згради

Најмалку шест загинати во Украина во руски напади врз станбени згради

134

Најмалку 6 лица загинаа, а повеќе од 50 се ранети во напади на руски ракети, беспилотни летала и воздушни напади врз Мирноград, Суми и Криви Рих, соопштија украинските власти.

ПретходнаПартизан продаде играч во НБА-лига, парите ќе ги дели со Реал
СледнаПретрес во Скопје: Пронајдена дрога, приведена жена