ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА Исчезна 16-годишно дете од Скопје

Исчезна 16-годишно дете од Скопје

1144

Вчера во 13.20 часот во Полициската станица Карпош, од Јавна установа за згрижување на деца било пријавено дека од установата се оддалечил нивниот штитеник Р.Џ.М.(16), кој и претходно се оддалечувал и бил враќан назад.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

ПретходнаЗавесата полека, но сигурно се спушта: Шампионот знае дека „доаѓаат се почесто вакви денови!“
СледнаСилувано малолетно девојче во Крива Паланка, случајот го пријавила мајката