ПОЧЕТНА СВЕТ СИЛЕН ЗЕМЈОТРЕС: Почувствуван е на длабочина од девет километри

СИЛЕН ЗЕМЈОТРЕС: Почувствуван е на длабочина од девет километри

1000

Земјотрес со јачина од 3,1 степени според Рихтеровата скала ја погоди Босна и Херцеговина, јавува ЕМСЦ.

Земјотресот се почувствува на длабочина од девет километри. Регистриран е во 7 часот и 42 минути по локално време на длабочина од девет километри.

Епицентарот бил на 29 километри од Мостар.

ПретходнаСамо што се случи: Прободен малолетник во познат трговски центар во Скопје – ова се првите детали
СледнаУкраина: Руски сили гранатираа еден од најголемите трговски центри во Никопол