ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА Голема трагедија вечерва во Македонија – малолетник загина од гром

Голема трагедија вечерва во Македонија – малолетник загина од гром

5333

Трагедија се случи во гевгелиското село Негорци, каде попладнево имаше силно невреме.

Гром удрил во тинејџер, кој починал на лице место. Настанот од МВР со потврдуваат за „Скопје1“.

„Лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт со изгореници по телото, најверојатно од удар од гром, кај малолетник од с.Негорци, кој напасувал добиток“, велат од МВР.

ПретходнаПратениците го изгласаа Изборниот законик – ќе се гласа и со „неважечки документи“
СледнаТрифун е момчето кое загина од гром, имаше 17 години, прооде со јагнинњата, работеше со трактор, ги молзеше овците, а потоа одеше на училиште