ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА Стружанка почина во охридската болница, била примена во тешка состојба

Стружанка почина во охридската болница, била примена во тешка состојба

313

За настанот е известен јавен обвинител по чија наредба телото на починатата е предадено на семејството.

Т.К.(52) од Струга починала вчера попладне во болницата во Охрид.

Портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски информира дека случај бил пријавен од болницата во охридската полиција.

-Жената била примена во тешка здравствена состојба и покрај укажаната помош, по кратко време починала, вели Димоски.

За настанот е известен јавен обвинител по чија наредба телото на починатат е предадено на семејството.

ПретходнаВо матичните служби повеќе нема да се прашува за национална припадност
СледнаИзгласан Законот за спорт, ќе има ваучери за спортистите