ПОЧЕТНА ЗАБАВА (ФОТО) Се држи и натаму: Се појавија нови фотографии од македонската легенда...

(ФОТО) Се држи и натаму: Се појавија нови фотографии од македонската легенда Гоце Тодоровски

553

Легендарниот македонски актер Гоце Тодоровски неодамна беше одликуван со Орден за заслуги од претседателот Стево Пендаровски.

Тодоровски, за кој јавноста токму по врачувањето на оваа награда дозна дека има здравствени проблеми, сега сѐ повеќе време поминува со семејството.

Фамилијата Тодоровски го прослави роденденот на ќерката Сашенка, а семејни фотографии објави администраторот на фејсбук-страницата посветена на ликот и делото на Ѓорѓи Колозов.

Нивната објава ви ја пренесуваме во целост.

Скромна семејна идила на фамилијата Тодоровски. На чело со нашата легенда Гоце, потоа славеничката Сашенка, тука се сопругата на Гоце, зетот од ќерка, синот Гоце (крстен по тато) и неговата ќерка Марија и нејзиното момче!

ПретходнаСДСМ се фали со покачување на минималната плата – Мицкоски: Некогаш четврт бурек со јогурт беше 50 денари, сега е 120
СледнаСите ги шокираше она што го кажа свекрвата за Цеца кога Аркан е убиен