ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА Голема тага вечерва во Македонија – почина еден од најпознатите бизнисмен

Голема тага вечерва во Македонија – почина еден од најпознатите бизнисмен

3743

Почина сопственикот на Аурора Турс, туристичка агенција, како и сопственик на еден од најубавите хотелски ресорти во Македонија, Аурора Берово.

„Македонскиот туристички сектор загуби еден од креаторите и визионерите на македонскиот туризам.

Славе Сирачевски со Аурора Турс и уникатните концепти на Хотел Аурора Берово и Аурора Козјак успеа да докаже дека вложувањата за рурален туризам е голема можност во Македонија и пример за регионот!

Во мое лично име изразувам сочуство на семејството!

Благодарам Славе за многуте совети кои ги сподели со мене и помогна во мојот кариерен развој и развојот на македонскиот туристички сектор.

Почивај во мир Славе“, напиша на својот статус поранешниот директор на Агенцијата за туризам Љупчо Јаневски.

ПретходнаЛевица почна на пазар да собира потписи за Ванковска, луѓето не се потпишуваат, пренесе Курир
СледнаВанковска: Ќе се помирам дека еден Бујар прв ќе собере потписи, а веројатно и Таравари – пред мене