ПОЧЕТНА СВЕТ ШТО СЕ СЛУЧУВА: Македонка убиена во Греманија – сопругот ја избодел до...

ШТО СЕ СЛУЧУВА: Македонка убиена во Греманија – сопругот ја избодел до смрт пред синот

719

Кавадарчанката која сопругот ја уби во Германија, ќе биде погребана утре.

Уште едно убиство на македонски државјанин се случи во Есен. Сопругот пред очите на нејзиниот осумгодишен син до смрт ја избодел 41 годишната жена. Таа искрварила до смрт.

Постариот син (16) ја известил полицијата за убиството. Кога дошол дома околу 19 часот, неговиот помал брат стоел пред заклучената врата од станот. Тој бил вознемирен и раскажал дека мајка му е внатре и лежела на подот повредена.

Полицајците кои пристигнале ја пронашле жената облеана во крв во станот во областа Креј. Лекарот од итната медицинска помош и болничарите се обиделе да ја реанимираат мајката, но залудно.

ПретходнаДоби ли Ковачевски апанажа по укинат член од законот? (ФОТО)
Следна(ВИДЕО) Никола Тасев со разумен предлог до СДСМ и ДУИ: Лесно може да се реши проблемот со пасошите – еве како