ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА БОЛЕСНИК: Дедо од Прилеп ја силувал неговата малолетна внука

БОЛЕСНИК: Дедо од Прилеп ја силувал неговата малолетна внука

945

Дедо од Прилеп ја силувал неговата малолетна внука, стои во билтенот на МВР.

– На ден 16.02.2024 година во 16.40 часот во Прилеп, полициски ослужбеници од ОВР Прилеп го лишиле од слобода Д.Ј (69) од Прилеп, постапувајќи по претходна пријава дека извршил обљуба врз неговата малолетна внука.

По целосно расчистување и документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна кривична пријава, се вели во соопштението.

ПретходнаВМРО-ДПМНЕ го потврди случајот: Познато е како ќе реагираат за нападот од страна на обезбедувањето на Мицкоски
СледнаЛелек и плач – Тројца млади загинаа, други двајца се тешко повредени: Страотна сообраќајка го потресе цел регионво Црна Гора