ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА Позната причината за смртта на Марија, ќерката на Владимир Талевски – погребот...

Позната причината за смртта на Марија, ќерката на Владимир Талевски – погребот ќе биде денес

20543

Голема трагедија доцна синоќа во семејството на поранешниот градоначалник на општина Битола, Владимир Талевски.

На само 39. годишна возраст, од срцев удар, почина ќерката на Талески, Марија Талеска Мурговска.

Тој во моментов се наоѓа на издржување казна затвор во затворот во Прилеп.

Денес Владимир ќе биде пуштен од затворот со придружба за да присуствува на погребот.

ПретходнаТРАГЕДИЈА: Почина ќерката на екс градоначалникот Талевски
Следна„Дојде времето државата да има претседател Албанец, не технички туку вистински“, вели Таравари