ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА ТРАГЕДИЈА: Почина ќерката на екс градоначалникот Талевски

ТРАГЕДИЈА: Почина ќерката на екс градоначалникот Талевски

3135

Голема трагедија денеска во семејството на поранешниот градоначалник на Општина Битола Владимир Талевски.

Според извори на 4NEWS.mk денеска почина една од двете ќерки на Талевски.

Во моментов нејасни се причините за смртта. Таа живееше во Битола и имаше семејство и дете.

Талевски е во прилепскиот затвор каде издржува казна затвор во случајот „Транспортер“.

ПретходнаМакедонија е ова: Со лажни сертификати за англиски станале директорки
СледнаПозната причината за смртта на Марија, ќерката на Владимир Талевски – погребот ќе биде денес