ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА 71-годишна жена тешко повредена во сообраќајка меѓу две возила во Скопје

71-годишна жена тешко повредена во сообраќајка меѓу две возила во Скопје

66

Синоќа во 19.20 часот во СВР Скопје било пријавено дека на бул.„Христијан Тодоровски Карпош“ во Скопје се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „хјундаи“ со скопски регистраски ознаки, управувано од М.Р.(71) од Скопје и патничко возило „фолксваген голф“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Ф.Е.(24) од с.Арачиново, скопско.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила М.Р., констатирани во Градска општа болница „Св.Наум Охридски“ Скопје.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.

ПретходнаТРАГЕДИЈА: Загина жен на ски-центарот на Шар Планина
Следна“Ист Гејт Мол“ повторно е отворен за посетители по пожарот, но без еден дел