ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА Силен земјотрес ги разбуди утрово сите: Јачина од 3,9 степени по Рихтер...

Силен земјотрес ги разбуди утрово сите: Јачина од 3,9 степени по Рихтер – тресењето воопшто не било наивно, кажуваат сите во Албанија

634

Потресот е регистриран во 6.32 часот, на длабочина од 15 километри, а епицентарот на земјотресот бил на 19 километри од Елбасан.

Земјотрес со јачина од 3,9 степени според Рихтеровата скала рано утринава ја погоди Албанија.

Потресот, според Европско-медитерански сеизмолошки центар, е регистриран во 6.32 часот, на длабочина од 15 километри, а епицентарот на земјотресот бил на 19 километри од Елбасан.

Засега не се знае дали има повредени или материјална штета.

ПретходнаРетро фотка: Ги препознавате ли? Денес заеднички објавија важна вест
СледнаЛекарите предупредуваат: Ова што се случува во Македонија со здравјето е КРАЈНО ОПАСНО – откриени се четири нови случаи на голема кашлица