ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА Ретро фотка: Ги препознавате ли? Денес заеднички објавија важна вест

Ретро фотка: Ги препознавате ли? Денес заеднички објавија важна вест

169

Партијата Левица за кандидат за претседател на државата ќе ја предложи професорката Билјана Ванковска. Во наредните денови ќе започне собирањето на 10.000 граѓански потписи потребни за официјализирање на кандидатурата.

Првиот човек на Левица, Димитар Апасиев, рече дека во претседателската трка неговиот субјект влегува со, како што оцени, најподготвениот кандидат кој има најголема веројатност да биде следниот претседател. Ванковска пак, нагласи дека во трката за претседател нема да биде само број, туку ќе ја докаже разликата со, како што вели, нејзините академски и политички вредности во однос на другите кандидати.

Нивното познанство е старо многу години, еве ги деталите:

ПретходнаДимовски вели е добар прогнозер: СДСМ нема да освои ниту 25 пратеници
СледнаСилен земјотрес ги разбуди утрово сите: Јачина од 3,9 степени по Рихтер – тресењето воопшто не било наивно, кажуваат сите во Албанија