ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА ДРАМА во Скопје: Пукање кај Бит Пазар – има повредени

ДРАМА во Скопје: Пукање кај Бит Пазар – има повредени

310

Денеска (07.02.2024) од ГОБ „Св. Наум Охридски“ во СВР Скопје е пријавено дека кај нив е донесен П.П. (24) со прострелна рана во ногата, а, според пријавеното, во него во близина на поликлиниката Бит Пазар во Скопје пукало едно лице.

Според првичните информации во П.П. пукал Р.Ш.. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

ПретходнаКаков хорор ја потресе Македонија: Маж си ја запалил куќата, а потоа зафатен од пожар скокнал во бунар – загинал веднаш
СледнаКамионџија од Македонија удрил во куќа во Хрватска – има повредени