ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА Тешка сообраќајна несреќа во Скопје – повредени четири лица, од кои две...

Тешка сообраќајна несреќа во Скопје – повредени четири лица, од кои две малолетни

119

На 03.02.2024 во 18.35 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Перо Наков“ во Скопје се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „опел мерива“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Љ.К.(39) од Скопје и патничко возило „хонда“ со скопски регистарски ознаки, управувано од В.Б.(42) од Скопје.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила В.Б., додека со телесни повреди се здобиле А.Т.Б (38) и двајца малолетници, сите од Скопје, сопатници во нејзиното возило, констатирани во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“.

Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје.

ПретходнаДвајца пилоти загинаа во хеликоптерска несреќа
Следна(ВИДЕО) Сите во солзи: Тагата е огромна, почина најубавата жена на Боливуд, имаше само 32 години