ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА Пуштен на слобода Гани Марку, осомничен за двојното убиство во „Шиша бар“...

Пуштен на слобода Гани Марку, осомничен за двојното убиство во „Шиша бар“ и ликвидацијата на Оки во Грција

610

Пуштен е на слобода Гани Марку, познат за македонската јавност како осомничен на убиствата на Јетон Кривањева- Жила во локалот „Шиша бар“ на Кале, како и на ликвидацијата на Орхан Бајрами – Оки минатото лет во Грција.

Во продолжение е одлуката од Кривичниот суд, од којашто станува јасно може да се асно се гледа одлуката за укинување на мерката притвор на осомничениот за убиствата Гани Марку.

Одлуката за пуштање на слобода случајно или не доаѓа во период на техничката Влада на премиерот од ДУИ, Талат Џафери.

Иако тој се споменува како можен сторител на убиствата тој е засега само осомничен.

ПретходнаДвајца браќа повеќе пати се заканувале на познат градоначалник во Македонија – ќе реагира МВР
СледнаВИДЕО: Детско тело е најдено забетонирано во магацин, се бараат уште две исчезнати деца – ужас го потресе светот, но и Колорадо