ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА Нови детали од пресметката во Тетово: Директор нападнат со кундак – додека...

Нови детали од пресметката во Тетово: Директор нападнат со кундак – додека бил со фамилијата на вечера

491

Првиот човек на Алијанса за Албанците Арбен Таравари, придружуван од приврзаници, извршил напад врз директорот за управување на одземен имот Дритон Небиу од истата партија. Небиу бил со семејството и пријатели во тетовски ресторан кога бил нападнат со кундак, објави 4NEWS.mk

Според извори на порталот, напаѓачот е К.О., познат член на тетовското подземје и на навивачката група Балисти.

Од полициски извори порталот дознава дека К.О. има полициско досие за палење на автомобил во сопственост на ЕВН.

Целата вест на „Фор њуз“, клик ТУКА.

ПретходнаХаос вечерва во Тетово: Физичка пресметка меѓу сопартијци на АА, едни на страна на Села, други на Таравари
СледнаДали и верувате на оваа анкета: Повеќе од половина Македонци немаат пари за одмор