ПОЧЕТНА СВЕТ ГОЛЕМА ТРАГЕДИЈА: Толку млад, почина познатиот пејач Давид – имаше само 37...

ГОЛЕМА ТРАГЕДИЈА: Толку млад, почина познатиот пејач Давид – имаше само 37 години

864

Почина задарскиот пејач Давид Рицов.

Далматинскиот забавувач ненадејно почина ноќеска на 37-годишна возраст. Задарски лист прв ја објави тажната вест.

Со музика се занимава уште од детството, а кариерата ја започнал со пеење со постариот колега Бепо Матешиќ.

Со него сними бројни популарни песни, а заедно го добија грбот на градот Задар за промоција на далматинските песни.

Бил вработен и во Народниот музеј во Задар.

ПретходнаВИДЕО: Детско тело е најдено забетонирано во магацин, се бараат уште две исчезнати деца – ужас го потресе светот, но и Колорадо
СледнаХаос вечерва во Тетово: Физичка пресметка меѓу сопартијци на АА, едни на страна на Села, други на Таравари