ПОЧЕТНА СВЕТ Двајца пилоти загинаа во хеликоптерска несреќа

Двајца пилоти загинаа во хеликоптерска несреќа

500

Двајца пилоти загинаа во пад на полициски хеликоптер во југоисточна Турција, а едно лице е повредено при уривање на полициски хеликоптер во јужна Турција, објави денеска министерот за внатрешни работи Али Јерликаја на „Х“.

Хеликоптерот полетал од аеродромот во Хатај и бил на пат кон аеродромот Газиантеп – и двата лоцирани во јужна Турција, но контактот бил изгубен доцна вчеравечер.

Причината за несреќата сè уште не е јасна.

Бонус видео: Почина најубавата жена на Боливуд, имаше само 32 години..

ПретходнаВнукот на Делчев, Андонов: Гоце е македонскиот народ!
СледнаТешка сообраќајна несреќа во Скопје – повредени четири лица, од кои две малолетни