ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА (ВИДЕО) Момче во училиште во Аеродром и ја соблекол долната облека на...

(ВИДЕО) Момче во училиште во Аеродром и ја соблекол долната облека на соученичка – по 2 месеци бил вратен во исто одделение

2645

Во основно училиште во скопската населба Аеродром, пред околу два месеци беше донесена едногласна одлука за исфрлување на ученик, затоа што тој и ја соблекол долната облека на соученичка во второ одделение откако ја следел до тоалетот.

На настанот му претходеле насилни сцени и кон други ученици, а момчето ја удрило дури и директорката. Една од наставничките ја влечел за коса.

Целата вест погледнете ја во видеото:

ПретходнаКиев со убави вести за сите Украинци: Руската воена офанзива ќе пропадне до пролет
СледнаСветот пред нова пандемија: Во Кина смртен случај од инфекција од комбинација на два соја на птичји грип