ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА Лошата вест брзо се прошири низ цела држава: ЕДНО лице загина, над...

Лошата вест брзо се прошири низ цела држава: ЕДНО лице загина, над 20 се ПОВРЕДЕНИ во страотна сообраќајна несреќа

2624

Едно лице го загуби животот, а дваесеттина лица се повредени во тешка сообраќајна несреќа што попладнево се случила на регионалниот патен правец Битола-Демир Хисар.

Според првичните информации до кои дојде дописникот на МИА од Битола, станува збор за судир меѓу патничко моторно возило и автобус на компанија која превезувала работници од Битола кон населените места во Демир Хисар.

Во директниот сообраќаен судир меѓу патничкото моторно возило и автобусот на излезот од Битола, на местото на сообраќајката загинал возачот на патничкото моторно зозило, тешко е повреден совозачот, а повредени се и патниците во автобусот.

Се очекува СВР Битола да излезе со официјално соопштение за тешката сообраќајна несреќа во Битола.

Погледнете го видеото за кое зборува цел Балкан

ПретходнаСДСМ сака да ги прикаже своите противници како „антиевропјеци“, реалноста е друга: Сакаме во ЕУ со кренати глави и со македонски идентитет
СледнаКиев со убави вести за сите Украинци: Руската воена офанзива ќе пропадне до пролет