ПОЧЕТНА СВЕТ (ВИДЕО) Трагедија утринава го потресе светот: Се урна авион – сите патници...

(ВИДЕО) Трагедија утринава го потресе светот: Се урна авион – сите патници и екипажот загинаа

13661

Седум лица загинаа откако мал авион се урна во земјоделска област во југоисточната бразилска држава Минас Жераис, соопштија властите.

Тие патувале од Кампинас до Сао Паоло кога едномоторниот авион се распаднал во воздух околу 10:30 часот по локално време во градот Итапева, изјавиле за AFP пожарникарите на Минас Жераис.

„Седум лица кои се наоѓале на бродот се пронајдени мртви“, додаваат од противпожарната служба.

На видео објавено на Твитер се гледа како авионот паѓа на рид и се урива.

Утрото во областа каде што се случи трагедијата врнеше силен дожд.

Погледнете го видеото за кое зборува цел Балкан:

Претходна(ВИДЕО) Техничкиот министер за МВР, Панче Тошковски од ВМРО-ДПМНЕ меѓу првите кој му честиташе на Талат Џафери – објавија од Левица
СледнаСе гонат Македонци – причината е веењето на знамето Кутлеш