ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА (ВИДЕО) Техничкиот министер за МВР, Панче Тошковски од ВМРО-ДПМНЕ меѓу првите кој...

(ВИДЕО) Техничкиот министер за МВР, Панче Тошковски од ВМРО-ДПМНЕ меѓу првите кој му честиташе на Талат Џафери – објавија од Левица

1181

Двојни игри од страна на ВМРО-ДПМНЕ. Пратениците не гласаа за Влада, ама затоа техничкиот министер во МВР од редовите на оваа партија, Панче Тошковски веднаш му честиташе на Талат Џафери за изборот премиер, обвинија од Левица.

-Министерот на МВР Панче ТОШКОВСКИ (и адвокат на Мицкоски) си се поздравува со терористот Џафери кој ќе командува со него како премиер.

Бранителите во гроб се превртуваат…, пишуваат тие.

Погледнете го видеото за кое зборува цел Балкан:

ПретходнаМакедонија доби премиер попаметен од Ајнштајн – барем така тврди Нешат, братот на Талат Џафери
Следна(ВИДЕО) Трагедија утринава го потресе светот: Се урна авион – сите патници и екипажот загинаа