ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА Веста брзо се прошири во цела Македонија: Извршител претепан на работното место

Веста брзо се прошири во цела Македонија: Извршител претепан на работното место

32963

На социјалните мрежи, голем број на луѓе ја споделуваат веста, која е регистрирана и во билтенот на МВР

Извршител бил физички нападнат на своето работно место во Центар.

-Како што информираа од полицијата, во дневниот билтен, вчера во 12.50 часот во СВР Скопје, С.П.И.(50) од Скопје пријавил дека околу 11.20 часот на работното место во канцеларија на извршител на подрачје на Центар во Скопје бил физички нападнат од С.Т.(46) од Македонски Брод.

По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.

Погледнете го видеото за кое зборува цел Балкан:

ПретходнаСе гонат Македонци – причината е веењето на знамето Кутлеш
СледнаИгор Пехчевски сподели убава вест: Денеска почнувам со примање на долго очекуваниот лек ТРИКАФТА – кој за мене ЖИВОТ значи