ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА Веќе и официјално: Талат Џафери е премиер на Македонија

Веќе и официјално: Талат Џафери е премиер на Македонија

297

Спикерот на Собранието Талат Џафери, како и целиот состав на предложената техничка влада, беа изгласани со 65 гласови „за“ и со три гласа „против“ на денешната седница во Собранието.

На таа листа се најдоа и предлозите на опозицијата, т.е. техничките министри на ВМРО-ДПМНЕ, иако тие претходно ја напуштија салата и најавија дека немаат да гласаат.

На гласањето не присуствуваа и пратениците на албанската опозиција.

Погледнете го видеото за кое зборува цел Балкан:

Претходна(ВИДЕО) Цел свет зборува за она што го направи Северина на настап – дали ја оправдувате?
СледнаОд воен дезертер од македонската Армија, па командант на УЧК, до премиер на Македонија- кој е Талат Џафери?!