четврток, 12 декември, 2019
Читај » Архиви по тагови: Џорџ Клуни

Архиви по тагови: Џорџ Клуни

Џорџ Клуни заработил најмногу пари од сите актери годинава, а парите не му се од улоги

Џорџ Клуни е актер со најголема заработка во Холивуд за 2018 година, со 239 милиони долари на сметка во изминативе 12 месеци. Ѕвездата на „Ocean’s 11“ го зазеде првото место на листата на „Forbes“, симнувајќи го Марк Валберг од врвот, а лани не влезе ни во топ 10. Поголемиот дел …

Повеќе »