Читај » Архиви по тагови: сообраќајна несреќа

Архиви по тагови: сообраќајна несреќа

Загина 21-годишна девојка од Свети Николе во сообраќајна несреќа

Двасет и едногодишна девојка од Свети Николе рано утрово загина во сообраќајна несреќа на булеварот „Гоце Делчев“ во Штип. Според информациите од портарпоролот на СВР Штип Гордана Панајотова, несреќата се случила во 5 часот и 15 минути а до неа дошло кога возило марка „ауди“ директно се удрило во електричен …

Повеќе »

ФОТО: Се појавија моменти од страотната сообраќајна несреќа кај Ропотово, каде загинаа две лица

Во сообраќајна несреќа во саботата во 11 часот, на патот Прилеп – Македонски Брод, во близина на селото Ропотово загинаа две лица, додека три се повредени. „Во несреќата на самото место починале З.В. (66), сопатничка во возилото “Лада самара“, како и возачот на патничкото возило “Мерцедес“ М.М. Исто така во …

Повеќе »