четврток, 21 ноември, 2019
Читај » Архиви по тагови: манчестер јунајтед

Архиви по тагови: манчестер јунајтед

Нема крај на проблемите на Мурињо – еден од главните играчи доживеа нова повреда

Манчестер Јунајтед уште долго ќе биде без услугите на еден од најдобрите играчи во составот Маркос Рохо. Аргентинскиот репрезентативец повреден се врати од Светското првенство и тренираше со тимот до 23 години, но во меѓувреме доживеа уште една повреда. Тоа значи дека ќе го нема во составот во следните недели …

Повеќе »

Шок во Манчестер: Севиља го елиминираше Јунајтед од Лигата на Шампионите

Тимот на Манчестер Јунајтед го заврши овогодинешниот настап во Лигата на Шампионите, откако беа елиминирани во двомечот од осминафиналето од Севиља, по поразот на „Олд Трафорд“ од 1:2, првиот натпревар во Шпанија заврши без голови 0:0. „Црвените ѓаволи“ беа големи фаворити во пресрет на средбата, но тоа не го потврдија …

Повеќе »

Ѕвездите на Манчестер му посакаа топло добредојде на херојот Јане!

На малиот херој Јане Велковски му се исполни еден од најголемите детски сонови, откако доживеа топло добредојде од ѕвездите на најтрофејниот англиски клуб Манчестер Јунајтед. Деветгодишното момче денеска пристигна во Манчестер, а во хотелот „Лаури“ кој важи за база на „црвените ѓаволи“ со насмевки на лицето беше пречекан од Маруан …

Повеќе »

Ибрахимовиќ се разочарал од Мурињо, размислува за заминување од „Олд Трафорд“

Златан Ибрахимовиќ потпиша нов договор со Манчестер јунајтед, но сега се кае откако го загуби првотимскиот статус кај Жозе Мурињо. За разлика од ланската сезона во која беше лидер на „ѓаволите“, Ибракадабра овојпат по рехабилитацијата од повредата се соочи со неочекувана ситуација – да мора да дреме на клупата за …

Повеќе »