Читај » Архиви по тагови: комити

Архиви по тагови: комити

Денеска помен за Саздо: Поминаа 40 дена од неговата смрт

Денеска навршуваат 40 дена од смртта на Никола Саздовски- Саздо, кој до смрт беше претепан во скопска Автокоманда. Настанот се случил на 29.06.2018 година околу 17:30 часот кога Саздовски бил нападнат од Б.Б.(20), С.Д.(21) и Ј.Љ.(19), сите од Скопје. Саздо неколу дена беше во кома, а потоа им подлегна на …

Повеќе »

Протестен марш на „Комити“, бараат правда за Саздовски

Навивачката група „Комити“ излезе на протестен марш за прерано починатиот член на групата, 21-годишниот Никола Саздовски, кој по неколкудневна кома предизвикана од физичкиот напад врз него од страна на три лица, на Клиничкиот центар во Скопје им подлегна на повредите. Со извици „Македонија”, „Правда за Саздо”,и слика од Саздовски навивачката …

Повеќе »

Случај „Саздовски“, двајца од осомничените на распит

Притворените напаѓачи на „комитата“ Никола Саздовски денеска за првпат од притвор беа спроведени на распит во Обвинителство. Двајцата го искористиле правото прво да се запознаат со сите докази, а потоа да дадат исказ. Денешниот термин за распит им бил закажан уште пред 21-годишното момче да почине. Асмир Алиспахиќ кој е …

Повеќе »

ФОТО: „Војводи“ пред полициската станица во Тетово: И вашето дете може да биде Саздо

Навивачката група „Војводи“ од Тетово, која му дава поддршка на Тетекс, а воедно е збратимена навивачка група со „Комити“, му оддаде почит на убиениот Никола Саздовски Саздо, кој беше претепан пред десетина дена, а денес им подлегна на повредите. Пред полициската станица во Тетово, дел од членовите на групата „Војводи“ …

Повеќе »

Оливер Спасовски се огласи откако беше прозван за нападот врз член на навивачката група „Комити“

Денес на социјалните мрежи се појави информација, во која наводно член на навивачката група „Комити“ бил нападнат од група граѓани, а од навивачката група комити го обвинија МВР дека не реагирало за сето тоа. Сепак, набрзо со свој став околу ситуацијата се јавија од Министерството за внатрешни работи, кои уште …

Повеќе »

ФОТО: „Комити“ го посетија Венцислав Симоновски

Навивачката група „Комити“ односно нивната подгрупа „Екипа ПИВО“ денес го посети легендарниот играч на Вардар, Венцислав Симоновски, кој до скоро беше оставен на милост и немилост и четири години живеел без струја. Навивачите му донирале облека, медицинска и прехранбена помош на Симоновски, во соработка со хуманитарната организација „Св. Спас“ на …

Повеќе »