вторник, 17 септември, 2019
Читај » Архиви по тагови: жозе мурињо

Архиви по тагови: жозе мурињо

Нема крај на проблемите на Мурињо – еден од главните играчи доживеа нова повреда

Манчестер Јунајтед уште долго ќе биде без услугите на еден од најдобрите играчи во составот Маркос Рохо. Аргентинскиот репрезентативец повреден се врати од Светското првенство и тренираше со тимот до 23 години, но во меѓувреме доживеа уште една повреда. Тоа значи дека ќе го нема во составот во следните недели …

Повеќе »

ФОТО: Мурињо прави тим од соништата, голема реконструкција во Манчестер

Тренерот на Манчестер јунајтед, Жозе Мурињо има намера да го промени својот тим на лето и да донесе засилувања, со кои ќе може да му се спротистави на својот градски ривал, Манчестер сити. Иако потроши многу пари, Мурињо не е задоволен со неговата екипа, па има неколку желби кои ќе …

Повеќе »

Михтаријан направи споредба помеѓу Мурињо и Венгер и истакна една голема разлика

Новиот играч на Арсенал, Хенрик Михтаријан ќе се обиде да ја пронајде формата од дресот на Борусија Дортмунд, откако не успеа да се прикаже во најдобро светло во Манчестер Јунајтед. Мурињо не беше задоволен од игрите на Ерменецот, поради што го испрати на „Емирати“, додека во спротивен правец пристигна Алексис …

Повеќе »

Ибрахимовиќ се разочарал од Мурињо, размислува за заминување од „Олд Трафорд“

Златан Ибрахимовиќ потпиша нов договор со Манчестер јунајтед, но сега се кае откако го загуби првотимскиот статус кај Жозе Мурињо. За разлика од ланската сезона во која беше лидер на „ѓаволите“, Ибракадабра овојпат по рехабилитацијата од повредата се соочи со неочекувана ситуација – да мора да дреме на клупата за …

Повеќе »