недела, 8 декември, 2019
Читај » Архиви по тагови: амсм

Архиви по тагови: амсм

АМСМ: Намалена видливост поради магла кај Делчево и Смојмирово

Сообраќајот на државните патишта се одвива тековно по претежно влажни коловози. Намалена видливост од 30 до 50 метри поради магла има во Делчево и Смојмирово. Поради тоа, од АМСМ препорачуваат внимателно возење, прилагодена брзина на движење и почитување на поставената сообраќајна сигнализација. Во клисурите и засеците можна е појава на …

Повеќе »