петок, 29 септември, 2023

ЗАБАВА

Дневен хороскоп за 28 јануари

ОВЕН Ќе успеете да го постигнете планираното и ќе бидете задоволни од деловната ситуација денес. Не е добар ден за вас кога се во прашање чувствата, можно е да се чувствувате запоставено. Намален имунитет. БИК Потрудете се да бидете посветени на својата работа, но некои работи едноставно не функционираат за …

Повеќе »

(ФОТО) Бред Пит е во тајна врска со 23 години помлада шведска пејачка

Актерот Бред Пит наводно тајно се гледа со шведската пејачка Лике Ли. Иако нема официјална потврда за нивната врска, на социјалните мрежи се проширија гласини за нова холивудска романса откако од анонимен извор протече информација дека парот бил виден на заедничка вечера, пренесува The Sun. Популарниот актер и 23-години помладата …

Повеќе »

Денеска е водопост, на овој ден МАЈКИТЕ никако НЕ СМЕАТ да ЗАБОРАВАТ да го направат ова

Празникот Водици го менува денот, но датумот не. Се празнува на 19 јануари. Меѓутоа обичаите сврзани со празнувањето на овој Свет ден се врзани за три дена: 18 јануари – Водокрст или Водопост, 19 јануари – Богојавление (Водици) и 20 јануари – Собор на Свети Јован Крстител. Постојат многу обичаи …

Повеќе »

Роберт Левандовски изберен за најдобар фудбалер на светот

Роберт Левандовски ја доби наградата за најдобар фудбалер на ФИФА за 2021 година. Оваа награда Полјакот ја доби и минатата година, а годинава славеше со 48 поени, четири повеќе од Лионел Меси и девет повеќе од Мохамед Салах кога беа пребројани сите гласови на капитените на репрезентациите, новинарите, навивачите и …

Повеќе »

Бугарите СНИМИЈА ПЕСНА во чест на Ѓоковиќ: Австралија ПУCTA ДА БИДЕ (ВИДЕО)

На приватната бугарска телевизија, ТВ 7/8, група наречена Куку Бенд пее песна посветена на борбата на Новак Ѓоковиќ со австралиските власти. Песната која ја нарекоа Форхенд, бекхенд, всушност е кавер на хитот на Лепа Брена Луда за тобом, а текстот го сменија за да му испратат порака за поддршка на …

Повеќе »

Фолксваген ја укинува лимузината Пасат во Европа – ЕВЕ ЗОШТО

Според британски„Аутокар“, германскиот бренд Фолксваген го прекинал производството на лимузината Пасат за европскиот пазар. Причините за ваквата одлука се посилната продажба на караванот Пасат и постоењето на слично позициониран Артеон. Вестите дека Фолксваген ќе ја укине лимузината Пасат во Европа се појавуваат од 2020 година. Сепак, се очекуваше тоа да …

Повеќе »

Ова е единствениот главен град во Европа кој организира дочек на новогодишната ноќ

Според некои проценки, за новогодишните празници во Белград ќе пристигнат најмалку 100.000 луѓе, бидејќи најлудата ноќ сакаат да ја поминат на платото пред Собранието и Савската променада каде се организира дочекот на Нова година или во некое од кафулињата и рестораните во главниот град на Србија, јави допсиникот на МИА …

Повеќе »

ОВА се пророштвата на Баба Ванга за 2022 година – на светот не му се пишува добро

Пророчицата Вангелија Пандева Гуштерова, попозната како „Баба Ванга“предвидела многу настани. Таа е родена е во Струмица, која тогаш била во Отоманската империја, во сиромашно семејство. Нејзините наводни пророштва навистина се оствариле. Пророчицата стана позната во светот дури по нејзината смрт, поради исполнетото пророштво за терористичкиот напад на 11. септември 2001.година …

Повеќе »

ТИТО ЗА ГЛАВЕН НЕПРИЈАТЕЛ НА ДРЖАВАТА ГО СМЕТАЛ ОВА животно: Еве што наредил да се прави со него

По Втората светска војна, по примерот на Комунистичката партија на СССР, југословенскиот државен врв донесе одлуки кои се спроведуваа без дискусија, иако некои од нив беа повеќе од штетни за граѓаните на тогашната земја. Работнички логори, конфискација на имот и прогон на идеолошка основа со и без докази се само …

Повеќе »

(ВИДЕО) НЕВИДЕН СКАНДАЛ: Полицајка му играла на шефот во скут пред полна кафеана

Полицајката Вера Мекули (26) од Њујорк се нашла во центарот на скандал кога на својот поручник на забава во кафуле му подготвила танц во скут. Снимката од распуштената вработена и нејзиниот шеф, која беше објавена пред три дена, доведе до истрага во одделот, а поручникот веќе е префрлен на друга …

Повеќе »