петок, 29 септември, 2023

ЗАБАВА

Еве што ќе се случи со нашето тело ако секој ден појадуваме по една банана

Бананите се дел од здрава и комплетна исхрана. Полни се со витамини и хранливи материи, а кога се јадат редовно помагаат во одржување и подобрување на целокупното здравје. Сепак, не треба да претерувате со бананите. Колку се позрели, толку повеќе шеќер содржат, па може да доведат до зголемување на телесната …

Повеќе »

Дневен хороскоп: Еве што предвидуваат увездите за денес

Овен Под голем притисок сте. Од вас зависи дали ќе ги спроведете одлуките кои не влијаат само на вас. Од друга страна, потребна ви е поддршка од партнерот, но не ја добивате. Можеби ова е можност да преземете целосна одговорност и сами да ги завршите работите. Бик Можете да играте …

Повеќе »

Дневен хороскоп: Еве што предвидуваа ѕвездите за денес

Овен Има денови кога се во прашање во што веруваме доаѓа во прашање. Дојде таков час за вас. Не ви е јасно зошто не функционира системот за работа и наградување. Се трудевте толку многу и правевте сè според правилата, но резултатите изостанаа. Не губете надеж, не е готово. Бик Емоционално …

Повеќе »

Дневен хороскоп: Еве што предвидуваат ѕвездите за денес

Овен Донесувате крај на многу заостанати работи кои ве мачат веќе некое време. Конечно на повидок е епилогот од нешто на што долго работевте. По долго чекање, чувството на мала победа ве радува, па имате право да си дозволите кратка пауза. Бик Ова е ваш ден. Коцките се редат една …

Повеќе »

На доделувањето на Оскарите имаше и магаре

На сцената на театарот Долби каде вечерва беа доделени Оскарите, во еден момент се појави магаре. Магаре по име Џени му се придружи на водителот Џими Кимел. „Не само што Џени е актерка, таа е магаре со сертифицирана емоционална поддршка“, се пошегувал водителот додека актерот Колин Фарел му праќаше бакнежи …

Повеќе »

Дневен хороскоп: Еве што предвидуваат ѕвездите за денес

Овен 21.3.- 20.4. Вие сте во одлично расположение и форма. Ниту оптимизмот не ви недостига, па благодарение на сето тоа постигнувате се. ЉУБОВ Заедничките активности ќе ви го разубават денот. РАБОТА Со својата енергија влијаете на колегите. ЗДРАВЈЕ Јадете поздраво. Бик 21.4.-21.5. Бидете внимателни кога се во прашање тајните. Една …

Повеќе »

ДНЕВЕН ХОРОСКОП: Еве што предвидуваат ѕвездите за денес

Овен 21.3.- 20.4. Ве мачи нетрпение, станувате напнати. Очекувате вести од кои зависи планот на следните активности. Не е во прашање само денешниот ден, туку на некој начин во прашање е работа која долгорочно ќе ве насочи по кој пат ќе одите. Бик 21.4.-21.5. Се чини како сите да подлегнале …

Повеќе »

ДЕТАЛЕН ХОРОСКОП: Еве што предвидуваат ѕвездите за денес

Овен 21.3.- 20.4. Можеби во одреден момент ќе станете нервозни бидејќи работите не одат како што сакате. ЉУБОВ Партнерот е незадоволен од комуникацијата во врската, но за тоа придонесе и самиот. РАБОТА Потребен ви е одмор, уморни сте од истите работи кои се повторуваат секој ден. ЗДРАВЈЕ Чувствителен стомак. Бик …

Повеќе »

ДНЕВЕН ХОРОСКОП: Еве што предвидуваат ѕвездите за денес

Овен Не ви годи доминацијата на саканата личност, а не земате во предвид дека таквиот однос е предизвикан од вашето повлекување. Можеби мислите дека другата страна сама изрежирала. Немојте да се залажувате себе и другите, со препуштањето на водството сте ја „изгубиле“ и одговорноста. Бик Прифаќате нови работни обврски иако …

Повеќе »

Направете ги ОВИЕ ПЕТ едноставни ПРОМЕНИ и веднаш ќе се подобри вашето здравје

На НАШЕТО здравје влијаат многу различни фактори – од исхраната, користењето на социјалните мрежи, движењето, па се до избегнувањето на одредени нездрави навики, а тоа го докажуваат многубројните истражувања спроведени досега. Како што пренесува британски Дејли Мејл, само неколку едноставни промени можат значително да го подобрат нашето здравје, и психички …

Повеќе »