петок, 29 септември, 2023

ЗАБАВА

(ВИДЕО) ЦЕЛ ЖИВОТ ПОГРЕШНО ЈА МИЕТЕ КОСАТА: Познатиот фризер објаснува како правилно се прави тоа

Познатиот американски фризер Бред Мондо тврди дека поголемиот дел од луѓето погрешно ја мијат својата коса. „Луѓето прават прва грешка кога употребуваат премногу шампон. Тоа е во добар случај, но поради тоа косата повеќе се плетка, што доведува до нејзино оштетување“ – објаснува Мондо. „Нема потреба да го правите тоа …

Повеќе »

РОДЕНИТЕ ВО ОВИЕ ХОРОСКОПСКИ ЗНАЦИ ИМААТ НАЈГОЛЕМИ ШАНСИ ДА СЕ ЗБОГАТАТ

Еве ги знаците во Зодијакот кои имаат најголеми шанси да се збогатат со работа. Скорпија Страста и интуицијата се две особини што ќе им помогнат на Скорпиите да се збогатат. Кога ќе најдат работа за која се чувствуваат страсно, ќе се потпрат на нивната интуиција за да им каже точно …

Повеќе »

Овие хороскопски знаци до крајот на октомври ги очекува голема среќа – за еден знак среќата доаѓа уште во петок

РИБИ Веќе на 15 октомври Рибите ќе добијат налет на креативност така да сите оние кои се занимаваат со естетика, уживање, но и работи поврзани за деца, ќе имаат многу успех. До крајот на месецот дружењето и пријателствата може да ви поматат деловни соработки и планови, но вешто ќе се …

Повеќе »

ПОЗНАТ АСТРОЛОГ ОТКРИВА: Овие хороскопски знаци ќе бидат најсреќни во 2023 година

Просперитет, силна љубов и огромен финансиски прилив.. Реномираниот руски астролог Павел Глоба ова им го предвидува на хороскопските знаци кои, според него, ќе бидат најсреќни во 2023 година. Според него, само на припадниците на три знаци во зодијакот следната година ќе им се исполни се’ што ќе си зацртат. Се …

Повеќе »

НОВ „РЕКОРДЕР“, ОВОЈ ПАТ ЖЕНА: Возела автомобил со 5,19 промили алкохол во крвта – ЕВЕ КАДЕ

Жена од Градишка е уапсена откако при сообраќајна контрола алкотестот покажал дека го вози автомобилот со повеќе од 5 промили алкохол во крвта. 46-годишна Градишка, Босна и Херцеговина е уапсена откако била запрена при сообраќајна контрола и „надувала“ 5,19 промили алкохол. Како што дознаваме, жената била зад воланот во таква …

Повеќе »

АЦА ЛУКАС ЗАВРШИ ВО БОЛНИЦА ИСТОШТЕН И СО СИЛНИ БОЛКИ – ЕВЕ ШТО СЕ СЛУЧИЛО

Аца Лукас повторно има здравствени проблеми. Популарниот музичар прво почувствувал силна болка во стомакот. Бидејќи болките не престанувале, Лукас побарал лекарска помош. Веднаш бил примен во Клиничкиот центар, а лекарите детално го прегледале и му ги направиле сите анализи. -Аца е работохолик и не престанува со месеци. Работеше со полна …

Повеќе »

ТЕА ТАИРОВИЌ УАПСЕНА ВО ГЕРМАНИЈА? Финансиската инспекција ја чекала на аеродром – веднаш е приведена во полиција

Една од најпопуларните пејачки во Србија и на Балканот Теа Таировиќ е приведена во Германија, дознава Телеграф. Имено, како што дознава „Телеграф“, пејачката била приведена на аеродром од финансиската инспекција. Пејачката се уште е во притвор, а била приведена во раните утрински часови. Според шпекулациите, тамошните власти би можеле да …

Повеќе »

(ФОТО+ ВИДЕО): Пендаровски во Вила Водно ја прими познатата хрватска старлета Нивес Целзиус

Познатата хрватска старлета Нивес Целзиус била на прием кај претседателот Стево Пендаровски во вила Водно во Скопје. Таа на социјалните мрежи објави фотографии и видео од приемот кај Пендаровски при престојот во Скопје, каде што дошла на турнир во мал фудбал. Видеото погледнете го ОВДЕ

Повеќе »

ОД УТРЕ КРВАВА МЕСЕЧИНА: Тешки денови за два хороскопски знаци, а убав за овие 4

Астролозите тврдат дека Крвавата месечина, која се случува на 9 октомври, ќе ги погоди сите знаци на Зодијакот, но најлошо од сè, 2 хороскопски знаци. Крвавата месечина е поинтензивна од која било друга, па постои можност да почувствувате длабоко чувство на ослободување или можност за нов почеток. Очекувајте емотивни и …

Повеќе »

ВИП СТЈУАРДЕСА ОТКРИВА: Добивала подароци од 100.000 евра, а исполнувала неверојатни барања (ФОТО)

Емилија Џорџ, поранешна ВИП стјуардеса, ја шокирала јавноста со признанието што доживеала и видела во авионите од прва класа. Таа била присутна во многу бизарни ситуации, кои не можете ни да ги замислите. Имено, поканите за интимна вечера, несоодветното допирање, неочекуваните посети во хотелот, но и многу други незамисливи работи …

Повеќе »