петок, 29 септември, 2023

ЗАБАВА

(ВИДЕО) Агресивна тетка претепа девојка на плажа – не сакала да го покрие задникот со крпа

Високите температури се причина поради која секој сака да оди на одмор, да се разлади на базен, езеро, море или океан. Сепак, необично и ретко видено видео ни доаѓа од руските медиуми, кои споделија момент на кој се гледа како една жена напаѓа друга, но за што точно се работи? …

Повеќе »

Што значи кога сонувате свадба – Слики кои укажуваат на раст и среќа?

Соновите за свадба меѓусебно можат да се разликуваат, па така се разликува и нивната симболика. Сонување на своја свадба Доколку сонувате своја свадба, тоа во основа има позитивна симболика. Поконкретно, доколку свадбата во вашиот сон е голема и весела, тоа значи дека на јаве ќе бидете во центарот на вниманието …

Повеќе »

Родените во овие хороскопски знаци се идеални љубовни парови

АСТРОЛОГИЈАТА може да даде некои насоки за тоа кои хороскопски знаци можат да бидат компатибилни во љубовната врска, но важно е да се напомене дека секоја личност е единствена и врските се секогаш индивидуални. Како што е кажано, постојат некои знаци кои обично се сметаат за добри натпревари. Бикот и …

Повеќе »

Детален дневен хороскоп за денес (20.03.2023)

Овен 21.3.- 20.4. Во наредниот период ве очекува стабилност. Доколку сте имале проблем со некого на кого сте позајмиле пари, големи се шансите парите да ви бидат вратени. ЉУБОВ Потребно ви е повеќе друштво со луѓе кои се слични на вас. Партнерот во моментов нема време за вас. РАБОТА Позитивни …

Повеќе »

(ФОТО+ВИДЕО) НАЈЉУБОМОРНАТА ЖЕНА НА СВЕТОТ: Секој дена го става мажот на детектор за лаги

Британката Деби Вуд го привлече вниманието на јавноста откако во популарното шоу „This Morning“ изјави дека боледува од таканаречениот Отело синдром, за кој веројатно многумина првпат слушнале и кој го класифицира љубоморното и посесивно однесување кон партнер како психијатриско нарушување. Како што пишува медицинскиот портал PubMed, синдромот Отело (Othello syndrome) …

Повеќе »

За два часа ќе заработи 200.000 евра: Џенифер Лопез доаѓа во Србија, еве на каков настан е поканета

Џенифер Лопез наводно во мај ќе пристигне во Белград, а познатата пејачка била поканета на приватната прослава на српски милионер. Латино дивата ќе биде на приватна забава на бизнисмен кој за тоа наводно платил 200.000 евра. Овој српски бизнисмен и претходно организирал забави од овој тип, на кои присуствувале познати …

Повеќе »

Сите зборуваат за фустанот на Сања Кужет: Со ШЛИЦ ДО КОЛК и бујно деколте ги маѓепса сите (ФОТО)

Во ова провокативно издание убавата водителка Сања Кужет синоќа ги маѓепса сите во „Ѕвездите на Гранд“, но и гледачите покрај малите екрани. Водителката Сања Кужет, која од легитимни причини одамна ја нема на социјалните мрежи, блесна во вечерашното издание на „Ѕвездите на Гранд, кога се појави во син елегантен фустан …

Повеќе »

Пред нив е пролет за паметење: Крајот на март им носи нова љубов на овие знаци

Пролетта е веднаш зад аголот, природата се буди и е вистинско време за нова љубов. Иако иднината не може да се предвиди, според астролошките прогнози, на крајот на март четирите знаци чекаат да запознаат личност со која би можеле да развијат нешто повеќе од едноставно пријателство. Биковите се познати по …

Повеќе »

Дневен хороскоп: Еве што предвидуваат ѕвездите за денес

♈Овен Потребен ви е активен одмор, можеби кратко патување кое ќе ви ги наполни батериите. За оние кои не почнале да држат диети и да ги намалуваат калориите, сега е вистинското време да го сторат тоа. ♉ Бик Оние припадници на знакот кои денеска ќе имаат можност малку да се …

Повеќе »

Дневен хороскоп: Еве што предвидуваат ѕвездите за денес

Овен Областа на финансиите е постојан извор на фрустрации и грижи за вас. Не сонувајте за бегство, во овој момент не можете да поправите ништо бидејќи не се сите карти во ваши раце. Искористете го денот за искрено да го завршите она што ви следува, а резултатите ќе мора трпеливо …

Повеќе »