петок, 29 септември, 2023

ЗАБАВА

ФОТО: Карикатура на денот – Продолжува нуклеарното танго помеѓу Трамп и Ким

Продолжува нуклеарното танго помеѓу претседателот на САД, Доналд Трамп и севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун, на сметка на загриженоста на Кина, но и на целиот свет. Сето ова добро се објаснува преку карикатура која одлучно го прикажува моменталниот расплет на настаните.

Повеќе »

ФОТО: Флешмоб – „Во метро без панталони“

На седми јануари во повеќе стотина градови во светот беше одржана меѓународната флешмоб акција „Во метро без панталони“. Акцијата беше одржана по 16-ти пат во повеќе различни држави и градови ширум светот. Погледнете дел од атмосферата.

Повеќе »