петок, 29 септември, 2023

СВЕТ

ДОКТОРИТЕ ВО ШОК: Срцето му е од десна страна, органите спротивно – млад Албанец е медицински феномен

Во болница во Лондон, кај 29-годишен Албанец, кој се пожалил на здравствени проблеми, при преглед е откриено дека неговото срце е на десната страна, а и другите органи биле на спротивна страна. Според Ора њуз случајот го открил познатиот албански кардиохирург Кристо Папа, кој живее и работи во Лондон. -На …

Повеќе »

Последиците од болеста се сѐ повидливи: Анастасија Ражнатовиќ се бори со сериозен здравствен проблем

Анастасија Ражнатовиќ долго време ги криеше своите здравствени проблеми од јавноста, а сега реши да зборува јавно за сѐ. Публиката имаше можност да ја види Анастасија, наследничката на познатата пејачка Светлана Цеца Ражнатовиќ, секогаш расположена и среќна, што наведе многумина да поверуваат дека младата пејачка живее сосема неоптоварен и безгрижен …

Повеќе »

Трагедија: Се преврте брод во близина на Либија – 30 илегални мигранти се водат за исчезнати

Најмалку 17 илегални мигранти се спасени од италијанската крајбрежна стража, додека 30 се водат како исчезнати откако нивниот брод се превртел кај брегот на Либија во Средоземното Море. Командата на италијанската крајбрежна стража соопшти дека извршила спасувачка операција на брод со 47 луѓе на околу 177 километри од брегот на …

Повеќе »

ДВА НОВИ ЗЕМЈОТРЕСИ ЈА ПОГОДИЈА ТУРЦИЈА

Земјотрес со јачина од 4,7 степени е регистриран денеска во југоисточниот турски округ Малатија, соопшти владината Дирекција за управување со катастрофи и вонредни состојби (АФАД). Епицентарот на земјотресот, кој се случи во 4 часот и 34 минути, бил во градот Путурге. Бил на длабочина од 10 километри. Во 5 часот …

Повеќе »

СЕ ОБИДЕЛА ДА СЕ БРАНИ, НО НЕ УСПЕАЛА: Трудница во 9-ти месец тргнала на преглед кога ја нападнала глутница кучиња

Трудница во деветтиот месец од бременоста се обидела да се одбрани, но не успеала, па кучињата ја мавале. Трудница (23) во деветтиот месец од бременоста била искасана од глутница кучиња во близина на Општата болница во Нови Пазар. Бремена жена од овој град отишла на редовен преглед и минувала зад …

Повеќе »

(ФОТО) И СЕ ВРАЌА ПЕКОЛНАТА БОЛЕСТ ПО 3-ТИ ПАТ: По овие зборови на српската пејачка ќе роните солзи без престан, остана и без коса!

Победничката на музичкото шоу „Никогаш не е доцна“, Бојана Бајрактаревиќ по трет пат има рак на дојката. Пејачката која ја воодушеви публиката уште од самото свое појавување во јавноста, се прослави во музичкото шоу „Никогаш не е доцна“ каде освои дури три награди во минатото. Таа некое време се бори …

Повеќе »

(ВИДЕО) Спектакуларно бегство на yбиец од судница во САД – ЕВЕ КАКО ИЗГЛЕДАШЕ ТОА

Еди Виљалобос се појави пред судот во Хилсборо, предградие на Портланд, на 27 февруари, каде што требаше да се избере порота за неговото судење. Инаку, Виљалобос е обвинет дека пред две години избодел двајца мажи со нож и убил еден од нив. Како што налага државниот закон, обвинетиот бил врзан …

Повеќе »

ЕМОТИВНА ИСПОВЕД НА МАЈКА: ЌЕРКО МОЈА, НА 8 МАРТ ТЕ ДАДОВ НА ЧОВЕКОТ КОЈ ТЕ УБИ (ФОТО)

На 8 март 2022 година, Невена Павловиќ (20) беше една од најсреќните девојки. На тој ден ја запросил младиот полицаец Ѓорѓе Павловиќ (28). Сето ова го прославиле во семејниот круг, како што доликува. Тие се венчаа на 22 март минатата година. Но, веќе на 23 јануари годинава таа се врати …

Повеќе »

ТАЖНА ИСПОВЕД НА МАЈКА: ЌЕРКО МОЈА, НА 8 МАРТ ТЕ ДАДОВ НА ЧОВЕКОТ КОЈ ТЕ УБИ

На 8 март 2022 година, Невена Павловиќ (20) беше една од најсреќните девојки. На тој ден ја запросил младиот полицаец Ѓорѓе Павловиќ (28). Сето ова го прославиле во семејниот круг, како што доликува. Тие се венчаа на 22 март минатата година. Но, веќе на 23 јануари годинава таа се врати …

Повеќе »

(ФОТО) ПРИЧИНЕТА Е ОГРОМНА МАТЕРИЈАЛНА ШТЕТА: ИЗГОРЕА 19 ВОЗИЛА – Повеќе лица повредени во верижен судар во близина на Будимпешта

Страшна сообраќајна несреќа се случи попладнево на автопат во Унгарија. Повеќе од 40 камиони и автомобили биле дел од верижниот судар на 26-от километар од автопатот М1, што најверојатно се случил поради бура од прашина. Веднаш по несреќата избувнал пожар. Полицијата во Будимпешта соопшти дека повеќе десетици луѓе се повредени, …

Повеќе »